דיון נוסף בשרשרת דיונים לפתרון בעיית מפגעי הריח ביבנה

דיון נוסף בשרשרת דיונים לפתרון בעיית מפגעי הריח ביבנה

בהמשך לדיון שנערך לפני כשבועיים ימים בנושא המטריד בעיקר את תושבי השכונה הדרומית-מערבית ביבנה, בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים למאמר הקודם (https://md-y.co.il/?p=610) קיימנו אמש דיון נוסף בשרשרת דיונים דו-שבועיים שיתקיימו, ועד לפתרון בעיית מפגעי הריח ביבנה, ככל ויש פתרון אבסולוטי לסוגיה זו. וזו שאלה גדולה.כך או כך, עיריית יבנה בהובלת ראש העיר צבי גוב ארי, עושה ותמשיך לעשות באינטנסיביות את כל הפעולות הנדרשות בשיתוף הגורמים הממשלתיים, במטרה למגר את מפגעי הריח ביבנה המטרידים את תושבי העיר.

בדיון אמש, ובהמשך להחלטות שנתקבלו בדיון הקודם ושאותם פירטתי בפוסט הקודם בעניין (שהעליתי ביום 22 ביוני 2022) עלו הדברים הבאים:

  1. מסקנה אחת ברורה! אין המדובר במקור מפגע אחד, כי אם במס' מקורות, שעד עתה טרם אותרו, על אף השנים שחלפו.
  2. מנכ"לית איגוד ערים אשדוד-חבל יבנה, חזרה ודיווחה כי כל המפעלים הממוקמים בשטח השיפוט של אשדוד וחבל יבנה, והחשודים כמזהמים  נמצאים תחת מעקב צמוד של הצוותים הייעודים מטעם איגוד ערים, ונבדקים באופן קבוע, ושעד עתה לא נמצא אף אחד מהם כמזהם.

וכאן נשאלת השאלה הגדולה, האם מפעל העומד בתקנות מבחינת זיהום אוויר, עדיין יכול להוות מפגע ריח? לדעתי הצנועה התשובה היא כן! שכן, על-פי הידוע לי, מדובר בפרמטרים של זיהום אוויר הנקבעים על-ידי המשרד לאיכות הסביבה ומשרד האנרגיה, העורכים איזון בין הסכנה שבהם לציבור ובין אינטרסים אחרים של המדינה, כגון, תעשייה, תעסוקה, ביטחון וכד'. ועל-כן אין הם מוחלטים ואין הם עומדים על אפס אלא על רמה מסוימת של זיהום שאינה מסכנת את בריאות התושבים (כך אני מקווה).

 

רוצה לומר – ייתכן מאוד כי כל המפעלים ה"חשודים" עומדים ברף הנדרש בכל הקשור לזיהום אוויר, כך שאינם נחשבים למזהמים, אך על אף זאת הם כן גורמים למפגעי ריחות שלדעת המשרד לאיכות הסביבה ומשרד האנרגיה, אינם בגדר מסכנים את בריאות הציבור.   

3. נציגי המשרד לאיכות הסיבה ומנהל מרכז השליטה העירוני, דיווחו כי כבר קיים סנכרון מלא בין מרכז השליטה העירוני (106) ובין המוקד של המשרד לאיכות הסביבה (כוכבית 6911) ברמה משביעת רצון, כך שישנו נוהל עבודה משותף ואחיד, הנותן מענה מידי לכל אירוע.

4.       בשבוע הבא אמורים להיות מחולקים עוד 4 מכשירי קניסטר לדגימת אויר לתושבים שייבחרו ויעברו הדרכה לתפעול נכון ואחראי של המכשיר, וזאת, בנוסף ל- 2 מכשירים שכבר חולקו קודם לתושבים.

5.       אחד מתושבי העיר הציע פתרון על-פי מודל המכון הביולוגי ל"אחזור מקורות ריח", והצעה זו תבחן על ידי אנשי מקצוע. חשוב להדגיש, כי אם יש למי מתושבי העיר או מחוצה לה רעיונות למיגור מפגעי הריח, הרי שעיריית יבנה תשמח לבחון הצעות מסוג זה ברצינות רבה. 

6.       כאמור לעיל, נקבע דיון נוסף בעניין בעוד שבועיים ימים, לצורך מעקב וקבלת החלטות בהתאם לממצאים שיאספו עד אז, בניסיון להביא את סאגת הריחות לסיומה.

אנו בעיריית יבנה, נמשיך ונפעל למען השגת המטרה, והיא רווחת תושבי העיר.

שלכם, עו"ד מאיר דהן חבר מועצת העיר יבנה ויו"ר הוועדה לאיכות הסביבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאיר דהן חבר מועצת

מאיר דהן מכנס בדחיפות את הוועדה לאיכות הסביבה בעיריית יבנה · יו"ר ועדת ההיגוי העירונית מאיר דהן · מאיר דהן ארגן תרומה לחיילים · עו"ד דהן מאיר את השכונות · צדק צדק ....

高薪工作招聘

找工作不外乎就是錢多事少離家近,高薪工作機會,招聘官網https://www.special-work.com/,工作輕鬆上班時間自由,讓你輕輕鬆鬆高收入。

在台南找工作是否有高薪?高薪工作一直都有,點擊台南找工作,高薪工作並不難,培訓合格就可以上崗。